Haber

Van’da kayyımdan para alıp belediyeleri hedef gösteren Ziya Türk hakkında suç duyurusu

Van’da DEM Partili belediye eş başkanlarını ve sivil toplum örgütlerini hedef gösteren ve kayyımlar döneminde milyonlarca TL gelir elde ettiği ortaya çıkan Van Postası adlı internet sitesinin sahibi Ziya Türk hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Mal varlığının araştırılması ve haksız elde etti kazançların geri alınması istendi.

Ziya Türk’ün kayyımlar döneminde sadece 4 belediyeden 3 milyon TL’yi aşkın gelir elde ettiği ortaya çıkmıştı.

Belediyeler, belediye eş başkanları, daire başkanları, müdürler ve diğer hedef gösterilen kişiler, Türk hakkında “Hakaret”, “İftira”, “Kişilerin verilerinin izinsiz paylaşılması”, “Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma” ve “Haksız kazanç elde etme” suçlamalarıyla suç duyurusunda bulundu. Verilen dilekçelerde, Türk hakkında ivedilikle tutuklama kararı çıkarılması talep edildi.

TUTUKLANMASI TALEP EDİLDİ

MA’nın haberine göre dilekçede, “Somut olayda şüphelinin kişilere karşı işlediği sabit olduğundan kuvvetli suç şüphesinin bulunduğu kabul edilmelidir. Ayrıca onlarca kişinin şikayette bulunacağı göz önüne alındığında şüphelinin kaçma şüphesinin bulunduğu anlaşılmaktadır. Dolayısıyla şüpheli hakkında tutuklama kararı verilmesini talep ederiz” denildi. Şu ana kadar 17 kişinin suç duyurusunda bulunduğu belirtilirken, gün içerisinde belediye eş başkanları ve diğer kurumların da Türk hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını öğrenildi.

KAYYIMLARDAN AÇIKLAMA YAPILMASI İSTENDİ

Bu arada haberin yayınlanmasının ardından kentteki birçok gazeteci, kurum temsilcisi ise Türk’ün elde ettiği haksız kazanca ilişkin kayyımların açıklama yapması için çağrı yaptı. Yine, AK Parti milletvekilleri ve AK Parti Genel Merkezi’ne da bu yönde şikayetlerin gönderildiği ve gereğinin yapılmasının istendiği öğrenildi.

Dünden beri sosyal medyada yoğun bir tepki gösterilen Türk, hesaplarını askıya aldı.

(HABER MERKEZİ)

abanahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu